Peaaegu spiritistlik seanss 12.05.2023

Tegelesime ühe meesterahvaga tema ülitundlikkusega helide suhtes. Kuna see oli tema esimene kord tegeleda emotsioonide vabastamise ehk EFT-ga (https://pirjateraapiad.ee/eft/), oli tal alguses väga keeruline leida mingitki emotsiooni. Oli vaid käivitaja ja reaktsioon, ühtlasi segasid tema keskendumist akna tagant kostvad liiklushelid. Sain sealt mõtte uurida, miks ta peab nii valvel olema, et ei suuda neid välja lülitada. Koputasin ja kordasin: “Keda või mida sa pead valvama? Mille pärast pead valvel olema?” ja üsna ruttu tuli sealt vastus:

“See võis olla siis, kui ma olin 13 ja me elasime korteris, kus kummitas!”

Mul käisid külmavärinad üle keha! Talle meenus, et oli tihti üksi kodus, kuna elasid isaga kahekesi ja isa oli vahetustega tööl, nii et tollane poiss pidi ise magama minema, kuid teda segasid nii jutud eelmisest omanikust, kes oli seal surnud, kui ka kahtlased helid, avanevad uksed ja aknad. Ta kartis! Ta leidis enda seest taas üles selle 13-aastase poisi hirmu, mida ta senini endaga kaasas oli kandnud. Ja arvake, kus see asus tema kehas? Kuklas! Mis on täitsa loogiline, sest kukla taha ju ei näe, seljatagune on kaitseta! Lisaks tundis ta kätes raskust ja veidi aja pärast panime ka sellele aistingule nimetuse: abitus! Sest kui sa oled 13, su kodus kummitab ja sa oled ihuüksi, siis mida sa teha saad? Mitte midagi! Hiljem selgus, et ta oli sellest ka isaga rääkinud, aga ka isa ei osanud midagi ette võtta ja nii see tollal jäigi. Meie regressioonis kutsusime tema jaoks kohale võimeka mehe, kes kummituse korterist välja ajas ja rahu taastas.
Mu kliendi kergendus oli nii suur, et ta lihtsalt nuttis.

Kujutage ette, et elate rohkem kui 20 aastat sellise hirmuga, mille ületamiseks teil pole mingit strateegiat, kuskilt ei tule abi? Mida keha siis teeb? Kogub selle endasse ja toodab adrenaliini, et olla valvel, kuulatada iga krõpsu ja heli, analüüsida. Kuna see oli tollal elu päästev strateegia, siis see jäi selle mehe ajju alles ja alateadlikult kasutas ta seda edasi, ka siis, kui sellest enam kasu, vaid pigem kahju oli. Kui lasime lahti strateegia, tundis ta kätes värinat ja surinat – adrenaliin vabaneb lihastest ja paneb need värisema. Just nagu loom, kes on rünnakust eluga pääsenud ja “väristab” selle trauma maha ning läheb eluga edasi: https://www.youtube.com/watch?v=XORCnSCYWao

Oleks see vaid inimestele sama lihtne!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart
Scroll to Top