Pereteraapia — rohkem mõistmist ja lähedust

Olen tõenäoliselt ainuke terapeut Eestis, kes kombineerib pereteraapia ja EFT-ga ehk emotsioonide vabastamise. Lihtsalt rääkimise asemel saame seansil tekkinud või üleskerkinud emotsioonid EFT abil kohe vabastada ning suhtlemises ja käitumises reaalset ja kohese mõjuga muutust luua, kuna EFT mõjutab alateadvuse käitumismustreid. Ei pea pingutama tahtejõudu, vaid lihtsalt vabastama selle, mis segab.

Klassikaline pereteraapia aitab lahendada probleeme suhetes oma lähedaste ja teiste oluliste inimestega. Pereteraapia keskendub pereliikmete suhtlemisele ja suhete kvaliteedile ning perekonna eri arenguetappides tekkivate kohanemisraskustega toimetulekule.
Teraapia eesmärk võib olla selgem suhtlus ja oma vajaduste väljaütlemine, tõhusam probleemide lahendamine, vähem tülisid ja rohkem toetust, vanemate parem koostöö laste kasvatamisel või pereliikme aitamine mõne sümptomi korral.
Pereteraapiast on abi kõikidel juhtudel, kui eesmärk on peresisese toetuse suurendamine. Ühe pereliikme probleem mõjutab tema suhteid teiste pereliikmetega – seega kõiki. Pereteraapia sobib nii hiljuti tekkinud kui ka ammu väljakujunenud probleemide lahendamiseks. Samuti on see kasulik ennetavalt vältimaks pereliikmete käitumisprobleeme või psüühilise tervise halvenemist.
Pereterapeudi toetus võimaldab pereliikmetel väljendada oma raskeid tundeid turvalises keskkonnas, õppida mõistma teiste pereliikmete kogemusi ja arusaamasid ning saada teadlikuks teiste vajadustest. Nii leitakse üksteises omadusi ja külgi, mis seni on varjus olnud, ja luuakse seeläbi muutus oma suhetes ja elus tervikuna.
Kõik pereliikmed saavad end väljendada ja saavad ära kuulatud. Pereterapeut kasutab erinevad tehnikaid, et luua muutust pere suhtlemismustritesse, probleemikäsitlusse ja rollijaotusesse.
Seansside sagedus sõltub probleemi eripärast ja kriitilisusest: seansid võivad toimuda nii kord nädalas kui ka paari kuu tagant. Pereteraapias võiksid osaleda kõik peres koos elavad või probleemiga seotud inimesed. Teraapiat saab alustada ka ainult ühe või paari pereliikmega, sest kui muutub ühe pereliikme käitumine, ei jää muutumata ka teised, kuid soovitatav on vähemalt kord kogu perega vastuvõtul ära käia. Terapeut võib peresituatsiooniga tutvumise järel otsustada tegeleda vaid paarisuhtega. Paariteraapia kohta saad lõhemalt lugeda siit.

Loe kindlasti ka pereteraapiaga seotud postitusi ja tagasisidet:

TASUTA VEEBINAR

Vaata 1,5 tunni pikkust põhjalikku veebinari eelmise aasta oktoobrikuust, kus rääkisin emotsioonidest ja nende haldamisest,…

Loe edasi

Alustada saad siit:

Shopping Cart
Scroll to Top